Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

KLAFFBORD, gustavianskt, 1700-talets andra hälft.

Målat underrede. Skiva av furu. Raka avsmalnande ben. Två utfällbara ben. Gångjärn av smide. Längd 116. Bredd 64 (128). Höjd 75 - 78 cm.

Ett ben med spricka. Färgbortfall. Slitage. Repor och märken. Fläckad skiva.

Lähtöhinta
3 000 SEK