TAKLAMPA, art déco, 1920/30-tal. Höjd ca 70 cm.

Kromad stomme. Tre ljusarmar med en elektrisk ljuskälla vardera. Skärmar i vitt glas. Diameter 60 cm.

Slitage, mindre enstaka märken och repor. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 000 SEK