Kellot
57809

FICKUR, 2 st, bl a silver, England, 1900.

Ur i silver stämplat Chester år 1900. Urverket och urtavlan märkt Kendal & Dent London, Makers to the Admiralty. Urtavla i emalj med romerska numeraler. Utvändigt graverad dekor samt romerska numeraler i blå emalj. Detaljer i mässing.

Ur i vitmetall. Urtavla i emalj mer romerska numeraler. Utvändigt graverad dekor. Urverket märkt Cylindre. Nyckel finns.

Slitage. Urtavla med spricka. Nyckel endast till det mindre uret.

Lähtöhinta
800 SEK