EUGEN SEMITJOV, akvarell/blandteknik, signerad.
Flygplan i oväder. 50x54.
Eugen Semitjov 1923-1987, konstnär, serietecknare, författare och vetenskapsjournalist.
Slitage och kanter med slitage och smärre skaodor.