PARTI GRAFIK, 19 delar, blandad teknik, bl.a Jacques Villon, Françoise Gilot och Axel Olson.

Oramade i passepartout. Främst numrerade litografier. Samtliga signerade. Övriga identifierade konstnärer: Roland Svensson, Mia Jarnsjö, Acke Odelburg, Philip von Schantz, Kjell Andersson, Erik Byström, Gustav Rudberg, Stig Olson, Lars Söderberg, Olle Agnell, Gerald Steffe och Bengt Hamrén. Verk av sistnämnde utfört i pastell. Bladstorlek från ca 50,5 x 65,5 till ca 24 x 30,5 cm. Tolv av bladen placerade i medföljande mapp.

Fläckar. Märken, mindre kantrevor. Gulnade blad.

Lähtöhinta
7 000 SEK