Muut
562504

RAM, barock, 1600/1700-tal.

RAM, barock, 1600/1700-tal.

Förgylld. Oval konturerad form med växtdekor i relief. Senare målning med motiv av kristusgestalt medföljer. Ramens storlek ca 40 x 32 cm.

Slitage. Sprickor, lagningar, limrester. Sliten förgyllning.

Lähtöhinta
6 000 SEK