ALFRED HEDLUND, olja på uppfodrad duk, signerad och daterad 1912.
Åkerlandskap med allé. 18 x 25 cm.
Uppfodrad på pannå. Obetydlig ytsmuts.
Karl Gustav Edmans samlingar, Malmö.