BYRÅ, gustaviansk, sent 1700-tal.
Bla ek. Ådringsbård med tre lådvarv. Bredd 110 cm, djup 48,5, höjd, 93 cm. Nyckel finns.
Slitage, ostadig, fanérskador-samt bortfall, slagen skiva, skada ben, trasiga och bortfalla lister.
Vissa delar medföljer separat.