SKRIVBORD, jugend, 1900-talets första kvartal.

Bemålat trä. Uppsats med skåpslucka. Två lådor i sarg. Längd 90 cm, bredd 60 cm, höjd 108 cm.

Bruksslitage. Skruvhål. Smärre färgbortfall. Senare beslag samt bemålning. Skåpslucka något trög.

Lähtöhinta
2 000 SEK