Fanerad i bl.a. rot. Rak form på kulliknande fötter. Utfällbar klaff, bakomliggande lådor samt fack, 4 lådor undertill. Bredd 74, djup 44, höjd 139,5 cm. Nyckel finns.
Lagad. Slitage. Märken.