KARAFF, försilvrat tenn samt glas, jugend, 1900-talets början
Trumpetformad på fyra fötter, med lös knopp. Höjd ca 38 cm.
Slitage, repor och pigmentbortfall. Anlupet. Lagning/förstärkningar. kompletterad, bland annat senare fötter.