LOCKSKÅL, porslin, ostindisk, 1800-tal.

Form av pumpa. Polykrom dekor. Locket med växtdekor i relief. Diameter 22. Höjd 12 cm

Slitage. Smärre glasyrskada. Invändig spricka. Någon repa.

Lähtöhinta
3 000 SEK