Jugend

(1890-1920)
Jugend
(1890-1920)

SKÅP, jugend, 1900-talets början.

Mahogny. Överdel med dörrar av blyinfattat glas, hyllplan och lådor. Underdel med låda samt dörrar med blyinfattat glas. Bredd 84. Djup 39. Höjd med krön 216 (krön 16 cm) cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Löst krön medföljer. Lösa dekorelement medföljer. Några dekorelement med sprickor. Löst listverk till låda medföljer. Hyllplan saknas i överdel bakom dörrpar.

Lähtöhinta
8 000 SEK