Online-teemahuutokaupat
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Selected Gifts E1128
Huutokauppa:
Curated Timepieces – November F529
Huutokauppa:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Huutokauppa:
Jern's Weapon Collection E1122
Huutokauppa:
A Swedish Private Collection F578
Huutokauppa:
The Beautiful Line F593
Huutokauppa:
Design Jewellery Online E1100
Huutokauppa:

VASER 2 st SAMT SKULPTUR, bla soapstone, Kina 1900-tal.

Vas av soapstone med skuren vegetativ dekor, mindre vas av sten i form av blomkalk med blad samt fågel, skulptur av soapstone med skuren genombruten vegetativ dekor samt fågel. Höjd 7,5-17 cm. Två träsocklar medföljer.

Slitage, nagg, sprickor. Den större vasen med ojämn botten och har varit limmad på träsockeln, den mindre vasens träsockel med skada.

Lähtöhinta
1 500 SEK