Tumlare med mönstrad dekor. Punschkoppar med vågig dekor. Höjd 3,5-5cm.
Bruksslitage. Möjligen ditlödade hänklar på punschmuggarna, tidigare kryddkar. Bristningar. Bucklor. Repor. Bitar borta.