TUMLARE samt ett par PUNSCHKOPPAR, silver, bland annat troligen Håkan Holmquist, Borås, verksam 1800-1818. Vikt ca 86g.

Tumlare med mönstrad dekor. Punschkoppar med vågig dekor. Höjd 3,5-5cm.

Bruksslitage. Möjligen ditlödade hänklar på punschmuggarna, tidigare kryddkar. Bristningar. Bucklor. Repor. Bitar borta.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed