FAT, fajans, troligen Holland, 1700/1800-tal.

Med Mingliknande dekor. Kantdekor i gulmetall. Diameter 35 cm.

Slitage. Repor, sprickor och märken. Några bortfall samt tillverkningsdefekter. Troligen senare kantdekor.

Lähtöhinta
1 500 SEK