Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

SKÅP, Tyskland, bär datering 1850.

Bemålat i blått, marmorerad krön. Dörrpar med bemålade speglar, religiösa figurer. Bakomliggande hyllplan samt låda. Snedställda hörn. Längd 156, bredd 76, höjd 196 cm. Nyckel finns.

Senare bakben. Slitage. Skador, fanerskador. Maskstunget. Enstaka retuscheringar.

Lähtöhinta
10 000 SEK