DOSOR, 2 st, silver, 1800-talets första hälft, vikt ca 165g.

Otydliga stämplar, en dosa troligen Olof Hoffstedt, Örebro (1830-1885). Längd 6-7 cm.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK