FAT samt SKÅL, 4 delar, silver. Vikt ca 1596 gram.

Skål, ej mörkt, diam ca 26,5, höjd ca 4 cm.
Fat med genombruten symmetrisk brätte, Assay, egypten 1938/39.
Fat, Dufva, Stockholm 1916, diam 26 cm.
Fat, delvis hamrad, AMH, Stockholm 1976, diam 22,5 cm.

Kraftig slitage. Märken. Repor.

Lähtöhinta
5 000 SEK