24 matgafflar + 6 nysilver
12 matskedar + 6 nysilver
12 bordsskedar + 6 nysilver
5 bordsgafflar + 7 nysilver
10 skedar 15cm + 6 nysilver
2 såsslevar, stor och liten + 1 nysilver
Strösked
Ragusked
6 dessertgafflar i nysilver
12 matknivar i nysilver, modell "Olga"
12 bordsknivar i nysilver modell "Olga"
62 delar i nysilver totalt.
Monogram "RA" under krona.
Schatull i trä med smidda beslag, 1700-tal medföljer, längd 61, bredd 49, höjd 56cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Repor. Schatull med senare benställning, smärre skador, renoverad och kompletterad.