Kellot
463438

VÄGGPENDYL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Förgyllt och bronserat skuret fodral med dekor i form av rosor och pärlstav, avslutande kotte. Höjd 65cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Slitage. Nagg. Ej funktionstestad. Renoverad urtavla.

Lähtöhinta
2 000 SEK