PARTI SMYCKEN, 3 delar, sterlingsilver samt bärnsten, Nils Erik From, Danmark, 1900-talets tredje kvartal. Tot vikt 18g.
Örhängen med stift, diameter ca 1 cm. Ring, storlek 17/53. Hänge, höjd ca 3,5 cm. Kedja till hänge, sterlingsilver, ej från Nils Erik From, längd 40 cm.
Bruksslitage, ring med något tilltryckt ringskena. Örhängen saknar snurrebussar.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?