PARTI SMYCKEN, 3 delar, sterlingsilver samt bärnsten, Nils Erik From, Danmark, 1900-talets tredje kvartal. Tot vikt 18g.
Örhängen med stift, diameter ca 1 cm. Ring, storlek 17/53. Hänge, höjd ca 3,5 cm. Kedja till hänge, sterlingsilver, ej från Nils Erik From, längd 40 cm.
Bruksslitage, ring med något tilltryckt ringskena. Örhängen saknar snurrebussar.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.