SERVISPORSLIN, 48 delar, flintgods, "Bandarillo", Wilhelm Kåge, Gustavsberg.
15 djupa tallrikar, 7 entrétallrikar, 7+2 assietter, 18 uppläggningsfat. Djup tallrik diameter 25 cm.
Slitage. Repor. Krackelyrskador och missfärgningar. Glasydefekter.