BRICKA, silver, möjligen Robert Hennell, London 1823. Vikt ca 5000 gram.

Rund med konturerad kant och rik rocailledekor med blommor. Rik graverad floral dekor. Tre fötter med volutdekor. Diam 61, höjd 6 cm.

Slitage, smärre bucklor, en fot med bristning i fästet mot brickan och möjligen även med lagning, efterdekorerad gravyr.

Lähtöhinta
18 000 SEK