Rund fot, rutslipad bård. 11 rödvinsglas, 1 vitvinsglas, 12 grogglas, 12 snapsglas, 7 starkvinsglas, 1 mindre starkvinsglas, 10 selterglas, 11 sherryglas.
Bruksslitage. Sprickor. Nagg.