SKULPTUR, trä, Sverige, 1900-tal.

S:t Göran och draken. Enligt etikett undertill tillverkad av Alfred Andersson, Ingabola St Åby. Höjd 26 cm.

Slitage. Hästen ena öra med avslag. Torrspricka.

Lähtöhinta
1 500 SEK