MATBORD, art deco, möjligen Axel Larsson, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1930-tal.

Olika träslag, bl.a. mörbetsad björk. Kopplade ben, fötter med räfflad dekor. Med två utdragbara skivor i annan kulör. Längd 135 (+55+55) cm, bredd 78 cm, höjd 75,5 cm.

Slitage. Fuktfläckar. Repor.

Lähtöhinta
4 000 SEK