TALLRIKAR, porslin, 8 st, Japan, Imari. Edo perioden (1615-1867).

Dekor i form av blomsterarrangemang. Daimeter ca 23,5 cm.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Ursprungligen i Fil. dr Emil Hultmarks samlingar, Stockholm/Sjögestabro.

Lähtöhinta
3 000 SEK