MATS NORRYD, olja på duk. Sign och dat 1974.
"Ali Baba och de 40 rövarna". 133 x 174 cm.
Smärre slitage och rispor.
Färg och Form, Stockholm.
Marabousamlingen, Sundbyberg/Upplands-Väsby (inköpt från ovanstående 1975).
Kraft Foods Sverige AB, Upplands-Väsby.
Kopia av inköpskvitto från Färg och Form medföljer.