PARTI PORSLIN, 3 delar, Meissen, 1800-talets slut-1900-talets början.

Bricka, sockerskål med lock, assiett. Polykrom dekor av deutsche blumen och insekter. Brickans l 53. Tallrik, diam 20,5. Sockerskål l 10,5.

Slitage. Lockknoppen på sockerskålen med lagning och naggar.

Lähtöhinta
2 500 SEK