Viggo Wallensköld

(Suomi, Syntymävuosi 1969)
Viggo Wallensköld
(Suomi, Syntymävuosi 1969)

VIGGO WALLENSKÖLD, "HETKI".

A tergo sign. 2003. Öljy kankaalle 127x95 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Taidehalli, Helsinki 2004.

Muut tiedot

Viggo Wallensköld maalaa tarinoita, joissa hän operoi turvan ja turvattomuuden, tai yksinäisyyden ja lohdun jännitteellä. Hän kuvaa hahmojaan sympatialla ja inhimillisyydellä, mutta luoden tilaan ja tilanteeseen jotakin pysähtynyttä, jotakin vaiettua, ja intiimiä. Wallensködin teoksia on useissa julkisissa kokoelmissa, ja hänet valittiin vuoden nuoreksi taiteilijaksi 2005.

Vasarahinta
1 550
17 562
1 617
Lähtöhinta
2 500 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (9 tarjousta)
8
22. maalis 2016 16:58
1 550 EUR
21. maalis 2016 23:35
1 500 EUR
20. maalis 2016 10:26
900 EUR
17. maalis 2016 10:49
800 EUR
17. maalis 2016 9:26
290 EUR
14. maalis 2016 12:15
270 EUR
14. maalis 2016 3:57
250 EUR
13. maalis 2016 14:33
220 EUR
10. maalis 2016 15:51
100 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet