MARC CHAGALL, PL. 9, "ABDULLAH DISCOVERED BEFORE HIM...".
Sign. Värilitografia, 40/90, 37,5 x 28,5 cm.
Mourlot. 44.
Sarjasta "Four Tales from the Arabian Nights".