Eva Cederström, "Electra"
Sign. -69-71. Öljy kankaalle 130 x 90 cm.
Iänmukaista kulumaa. Krakeloitunut.
"Eva Cederström 1960–1980-luku". Takautuva näyttely, 18.1. – 18.2.1990 Turun Taidemuseo, 27.10 - 17.12. 1989 Amos Andersonin taidemuseo.
Riitta Konttinen: Eva Cederström, taiteilijan henkilökuva. Kuvattuna sivulla 127.