Signerad NKreuger och daterad 1894. Pastell 42,5 x 50 cm.
Alkuperä - Provenienssi
Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.
Näyttelyt
Riksförbundet för bildande konst, utställning 113, kat nr 31.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui