108
89613

Nils Kreuger

(Ruotsi, 1858-1930)
Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
879 - 1 320 EUR
933 - 1 400 USD
Vasarahinta
8 000 SEK
Nils Kreuger
(Ruotsi, 1858-1930)

"Varberg"

Signerad NKreuger och daterad 1894. Pastell 42,5 x 50 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.

Näyttelyt

Riksförbundet för bildande konst, utställning 113, kat nr 31.

 Piilota
 Näytä lisää

Modern Art & Design 656

497. Rey Urban, a bangle, 18K white gold with round brilliant-cut diamonds, Stockholm 1965.
Lähtöhinta
22 000 - 24 000 SEK
Tämänhetkinen tarjous:
- SEK