Två djupa tallrikar samt en flat, de två förstnämnda Qianlong och den sistnämnda Kanxi. Ett skålfat 1800-tal. Diameter ca 23-24 cm.
Slitage, ytliga repor och märken samt nagg (en djup tallrik med större nagg vid fotring) samt spricka.