112
1512283

Ljuskrona, för sexton ljus, 1800-talets mitt, Nyrokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 640 - 3 520 EUR
2 800 - 3 730 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Stomme av förgylld mässing. Genombruten dekor av slingrande rocailler och akantusformationer. Höjd 126, diameter 98 cm.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

157. Björn Trägårdh, mugg, Firma Svenskt Tenn, modell "A 2272", Stockholm 1936.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
Aktuellt bud:
17 000 SEK