Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

342 föremål
Soffa, Swedish modern, 1900-talets mitt.
5m 43s
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, 1900-talets mitt.
23m 43s
Skåp, 1900-talets mitt.
2 401 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Hatthylla, 1900-talets mitt.
43m 43s
Hatthylla, 1900-talets mitt.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusplåtar, ett par, tidigt 1900-tal.
59m 43s
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, Swedish modern, 1900-talets mitt.
1 tim 13m
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klädskåp, jugend, 1900-talets början.
1 tim 21m
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, "Alicia", Dux.
1 tim 25m
Soffa, "Alicia", Dux.
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Taklampor, 3 st, 1930-tal.
2 tim 7m
Taklampor, 3 st, 1930-tal.
500 EUR
Utropspris
800 EUR
Piero Fornasetti, bricka, Milano, Italien.
3 tim 27m
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampa, troligen Italien, 1970-tal.
3 tim 29m
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa, "Grid", ZERO interior.
22 tim 35m
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, Swedish Modern, 1940-tal.
22 tim 53m
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
1d
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj med fotpall, "Pernilla", DUX.
1d
5 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Stolar, 4 st, Skandinavien, 1950/60-tal.
1d
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Toilettebord, Swedish Modern, 1950-tal.
1d
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fröseke, spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
1d 1 tim
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp, 1900-talets mitt.
1d 1 tim
Skåp, 1900-talets mitt.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa, 1960-tal.
1d 2 tim
Taklampa, 1960-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matthew Hilton, soffa "Oscar", SCP.
1d 2 tim
6 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Aino Aalto, tallrikar, 10 st, 1930-tal.
1d 2 tim
80 EUR
Utropspris
300 EUR
Ulrica Hydman-Vallien, vaser, 3 st.
2d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
2d 1 tim
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, Jugend, tidigt 1900-tal.
2d 1 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, Swedish Grace, 1920/30-tal.
2d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK