Möbler Bord
1294114

Konsolbord, gustaviansk stil, 1800-tal.

Målat och bronserat bord med skuren dekor. Bladhölstrade kannelerade ben med bladhölstrinng på fotavslut. Kiva av marmor. Bredd 67, djup 46, höjd 77 cm.

Åldersrelaterat slitage. Omarbetad. Kompletterad.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
2 500 SEK