Nr. | Föremål | Ändringar |
185 | Elisabeth Ohlson, "Nattvarden", 1998. | Upplaga 1/3. |
186 | Lovisa Ringborg, "Cocoon", 2009. | Signerad Lovisa Ringborg och numrerad 5/5 på etikett a tergo. |
196 | Jacob Felländer, "Big Sur Invite Small", 2005. | Total upplaga om 5 + 2 AP. |
216 | Christer Strömholm, "Paris, 1962". | Proveniens:
Galleri Mårtenson & Persson, Stockholm.
Privatsamling, Sverige. |
228 | Lovisa Ringborg, "The Green Room II", 2010. | Signerad Lovisa Ringborg och numrerad 1/5 på etikett a tergo. |
244 | Ditte Ejlerskov, "Dream Gradient #2". | Verket har ställts ut på Anna Bohman Gallery, 2020. |
407 | Arman (Armand Pierre Fernandez), "Venus aux Petits Cuilliers". | Korrekt titel är "Venus aux Petits Cuilliers" |