PARTI DIVERSE, 13 delar, glas, porslin, mässing, 1800 och 1900-tal.

Bla ljusstake av svarvat trä, Liljeholmen. Bordspingla av slipat glas. Spelljusstake av mässing, 1800-talets första hälft. Ett par äggkoppar av alabaster. Grön glasvas, 1920-tal. Underlägg av nickel med infälld porslinsplatta "Ivory", Rörstrand, omkring 1900.

Slitage, nagg.

Lähtöhinta
800 SEK