SKRIN samt DOSA, trä, jugend, 1900-talets början.

Rektangulärt skrin med inskription på locket, "AMD", samt rund dosa med skuren dekor av dansande kvinna. H 5,5-8,5.

Slitage. Smärre spricka. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
800 SEK