WLADIMIR LEONIDOVICH MURAWJOFF, tillskriven, olja på duk, bär sign.
Vintermotiv av älgtjur i solnedgång. 98 x 70.
Repor, smärre färgbortfall, smuts. Obs! även lagningar, retuscher samt uppfodrad på duk.
Stockholms Auktionsverk, The Russian Auction 13 mars 2008.