Oval snusdosa, 1810, otydl stämplar, troligen Stockholm. Skål med infälld medaljong i botten "Gustavus III D G Rex Sveciae", WA Bolin, Stockholm, 1941. L 9-11.
Snusdosan med skador kring gångjärnet samt monogram.