De mjuka formernas servis, WB-modellen. Dekor Grå Rand. 16 mattallrikar, 18 assietter, 35 smörgåsassietter, 21 djupa tallrikar, 4 såssnipor, 2 buljongkoppar med fat, 8 karotter i olika storlekar, 10 uppläggningsfat i olika storlekar, tillbringare, 6 kaffekoppar med fat, 4 tekoppar med fat, tekanna, sockerskål, gräddkanna.
Brukssslitage, nagg på några uppläggningsfat, sopptallrikar, mattallrikar.