Stort fat, Gustav Adolf Bergman, Kristianstad 1844, diam 32. Mindre fat, Bengt Ståhlström, Kalmar (1742-65), diam 23. Tumlare diam 5,5.
Slitage, repor, större fatet med bucklor och naggar. Tumlaren med kantskador.