Mahogny och pyramidmahogny. Runt med 2 utdragskivor. 4 svarvade kannelerade ben. Diam 110. (tot l 184).
Slitage, repor. Skiva med smärre fuktfläckar. Iläggskivor med annan ytbehandling.