PETER PAUL RUBENS, hans krets, olja på duk, ej signerad.
En apostel. Cirkulär 38,5 cm.
Uppfodrad duk, retuscher, repor, oramad.
Restaurerad av P. Beer 1927, dennes Inskription "P. P. Rubens 1606" på baksidan