JOHAN TOBIAS SERGEL (SVERIGE), efter, väggrelief, gips, tillverkad 1988.
Föreställande Ulla von Höpken. Originalet tillverkat 1781. Diameter 64 cm.
Slitage. Smärre nagg, repor och stötmärken.